Marmara Cad. No: 20 34908 Mimarsinan - Büyükçekmece / İstanbul
info@ozertrans.com.tr 00 90 212 883 04 64


Öz-Er Trans Uluslararası Taşımacılık ve Tic. A.Ş. kurucusu olan Tüfekçioğlu ailesi 1930'lu yıllardan beri ticaret hayatında bulunmaktadır. İlk faaliyetleri ağırlıklı olarak yolcu taşımacılığı ve bununla birlikte zirai alanda kullanılan ilaç ve gübrelerin bayilikleri ve ticari araçlarda kullanılan lastik ve yedek parça satışı alanlarında olmuştur.


1970’li yıllarda Otobüs işletmemiz Uluslararası faaliyetine başlamıştır. Bu dönemde yurt dışı ilişkilerin gelişmesi ve piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda Uluslararası Taşımacılık konusu da firmanın faaliyet alanına girmiştir.

1980’li yıllarda İskenderun ve Mersin limanlarından özellikle Ortadoğu ülkelerine çok yoğun taşımacılık çalışmaları yapılmıştır.

1990’lı yıllar firmamızın Avrupa'ya açıldığı dönem olmuştur. O yıllarda batı avrupa ülkeleri ve Serbest piyasaya yeni açılan Rusya federasyonu belli başlı faaliyet alanı olmuştur.

2000'li yıllarda Öz-Er Trans stratejik bir karar alarak, büyümenin yerine uzmanlaşmayı ve hizmet kalitesini en üst noktaya getirmeyi tercih etmiştir. Daha önceki çalışma tecrübelerinden yola çıkarak, Fransa hattı tercih edilmiş ve bu ülkeye yapılan ihracat ve ithalat taşımaları üzerine yoğunlaşılmıştır. Firmamız, konusunda uzmanlaşmış idari personelinden, zincirin en önemli halkası olan şoförlerine kadar, kaliteli butik hizmetin firmamızın en kuvvetli yanı olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdürmektedir.